Festival všeho dobrého aneb Apetit piknik

Vrátíme se trochu v čase a společně se podíváme na předchozí ročník, této fantastické akce, na které by neměl chybět žádný milovník jídla. Apetit pikniku jsem se poprvé zúčastnil v roce 2012, což byl tuším 2. ročník a od té doby jsem nechyběl ani na jednom. Pokud máte i vy k jídlu trochu bližší vztah a Apetit piknik jste doposud nenavštívili, tak byste to letos měli napravit, protože navštívíte jej jednou a budete se s radostí těšit na další.

 

Nechci vás připravit o moment překvapení a tak vám nebudu vyprávět, co všechno na Apetit pikniku najdete, ale částečně vás přece jenom provedu. Začneme kde jinde, než u vchodu nebo vlastně u vchodů, kde si můžete koupit piknikovou deku. My jsme si deku zapomněli a tak nám nezbývalo nic jiného, než si ji také koupit a rozhodně jsme nelitovali, i když cena nebyla zrovna lidová. Hned u vchodu jsme se zastavili u mapy s jasným nákresem, kde najdeme jaký stánek. Mezi námi, jsme se tím později vůbec neřídili, protože ač jsme si naplánovali určitou trasu, vždy nás zaujal stánek s tím či oným úplně někde jinde. Nakonec jsme chodili všelijak od stánku ke stánku, někdy dosti zmateně, ale pokaždé nás zaujalo něco jiného.

 

Když jsem si ještě doma plánoval, co bych chtěl určitě vidět, tak to byl velký stan s ukázkami vaření a různými soutěžemi. Lucku tohle nikdy moc nezajímalo, ale nakonec se tam šla podívat se mnou. Po chvíli jsem zjistil, že tam není nic zajímavého, protože dívat se půl hodiny na to, jak kuchař učí dělat palačinky… možná pro děti zajímavé, ale pro mě rozhodně ne. Pokud na tohle „šaškování“ jste, tak to bude možná zajímavé zpestření.

 

Co se týká jednotlivých stánků, tak jsem se nejvíc těšil na jídla, které si běžně doma neděláme. Vietnamské bagety, Dim Sum knedlíčky, francouzské šneky a spousty dalšího. Já jako blázen do kávy, jsem stále vyhlížel stánky s čerstvou kávou a pár jsem jich našel. Určitě zavítejte k stánkům s cupcaky, muffinami a dortíky. Pokud jste spíše na slané, tak jsem objevil velice šikovné holky, které dělali fantastické bruschetty, ale jejich název si vůbec nematuju.

No, prostě vybere si každý a kdo ne, tak už musí byt extrémně vybíravý, ale moc tomu nevěřím, že by si tady nikdo nenašel to svoje. Po dobu celé akce jsem se řídil heslem: ,,ochutnávat, ochutnávat, ochutnávat.“

 

Protože je piknik na celý den a na nohách jsme byli od rána, tak jsme si konečně rozložili deku mezi stovkami dalších lidí, dali si už asi čtvrtou vietnamskou bagetu od Bahn-mi-ba (tyhle bagety tam byly opravdu nejlepší) a dali si pauzu u hrající kapely Eddie Stoilow.

 

Protože se do nás už nic dalšího nevlezlo a dárky pro rodiny jsme měli už nakoupené, v podvečerních hodinách jsme se přesunuli zpět na hotel a trávili všechno to jídlo. Takže letošní Apetit piknik bude náš pátý a doufám, že ne poslední.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *